Başarılı olmayı hedefleyen bir kimsenin başına gelecek zararları ve yıkımları da göze alması gerekir. Bu da sağlam bir kişiliğe sahip insanlarda bulunabilir ancak.


Başarı her şeye hazırlıklı olmaktır ve hazırlıklı olmadığınızda başarısızlık kaçınılmazdır.


Başarısızlık bir opsiyon değildir. Eğer başarısız oluyorsanız inovasyona yeterince önem vermiyorsunuz demektir.


Başarı son değildir; başarısızlık da ölümcül değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektir.


Başarı, bir hayal kırıklığından diğerine coşkuyu hiç kaybetmeden koşabilme yeteneğidir.


Çaba, ilginin yanında kendiliğinden yeşerir.


Başarısızlık yol göstericidir. İyi düşünen bir insan başarısızlıklarından çok fazla şey öğrenebilir.


Başarılar ve başarısızlıklar ayrılmazdır. Tıpkı madde ve kuvvet gibi.


Başarı insanların sizden nefret etmesine neden olur. Keşke böyle olmasaydı. Çevrenizdeki insanların gözlerinde kıskançlık olmadan başarının tadını çıkarmak enfes olabilirdi.


Başarılarınızı, onları kazanmak için nelerden vazgeçtiğinizle ölçün.


İyi niyetli bir kişi olmak başka bir şey, işini iyi yapmak başka bir şey. Kalbimizin güzelliği yetmez, aklımızı da kullanmak gerek.


Başarılı olmak için sevdiğiniz mesleği seçin. Başarıda meslek sevgisinin çok büyük rolü vardır.


İlerlemek istiyorsanız, büyük çapta işler kararındaysanız iyi öğrenim göreceksiniz, alçak gönüllü olacaksınız, çok çalışacaksınız, insan yönetme sanatını her gün biraz daha öğrenmeye çabalayacaksın, dürüstlükten ayrılmayacaksın. 


İşe atıldıktan sonra hayatta ne kadar kazanırsanız kazanın, bütçenizi iyi düzenleyin. Çeşmenin suyunun her zaman gür akmayacağını, bir zaman azalabileceğini hatta kesilebileceğini hesaba katarak çalışın.


Hayatta başarılı olmanın sırları arasında belki de en önemlisinin, başkalarının tecrübelerinden yararlanmak, verilen öğütleri can kulağı ile dinlemek, ilgili yayınları dikkatle okumak ve kazanılan bilgileri değerlendirmek olduğuna inanıyorum.


Bence insan kendi aklını kullanmadan önce, güvendiği kimselerden fikir almalı, bu fikirler üzerine oturup düşünmeli, sonra kararını vermelidir.